Balkony Wieliczka

Balkon kontra taras

Mieszkając w bloku mamy nadzwyczaj małą styczność z przyrodą. Oczywiście, możemy otwierać okna oraz wpuszczać jak najwięcej powietrza, jednak nie jest to tym samym co wyjście na dwór na wsi, wytrąbienie kawy w ogrodzie bądź zwykła chwila spokoju na łonie natury.
Jedynym ratunkiem, kiedy potrzebujemy wyjść na dwór będąc w bloku, nie zjeżdżając za jednym zamachem paręnaście pięter są balkony. Dają nam namiastkę przebywania na rześkim powietrzu. Niektórzy bardzo ubóstwiają balkony. Naturalnie, jeżeli jest z nich lekki widok. Nie jest zbyt miłym wyjść na balkon, gdy mieszkamy przy samej ulicy oraz wdychać spaliny przejeżdżających pojazdów, co całkiem często zdarza się w wiekowych kamienicach w centrum miast. Ale kiedy balkon wychodzi np. na park czy choćby na nasze osiedle a nie na ruchliwe skrzyżowanie, czasem po prawdzie miło jest wziąć krzesełko, gazetę czy ulubioną książkę i usiąść na balkonie. Przy bloku trochę marny rozwiązaniem jest wzięcie krzesła oraz postawienie go w pobliżu wejścia na klatkę, by posiedzieć na rześkim powietrzu. Balkon daje nam taką alternatywę bez zbytniego męczenia się.
Jeszcze lepszym rozwiązaniem są tarasy, jakie zdołamy zastać gdy żyjemy na parterze. Są one już w dużej mierze bardziej podobne do ogródka. Taras jest większy, możemy ustawić na nim nawet stół z krzesłami oraz zachęcić przyjaciół, a także posadzić kwiatki. Jeżeli w regulaminie wspólnoty nie figurują takie zakazy jesteśmy w stanie nawet rozpalić grilla. Tarasy wielokrotnie są także konstruowane przy domkach jednorodzinnych, aby nieco urozmaicić wygląd ogrodu.