Okna pcv Opole

Przewagi okien PCV

Materiał z jakiego obecnie zbudowane są okna jakie posiadamy w znacznej większości w swoich domach to PCV. Modne plastiki praktycznie w 100% wyparły już konstrukcje drewniane. Jakie są niemniej jednak największe plusy jakie okna pcv mają nad starymi, porządnymi drewnianymi ramami.
Pierwszą a także najistotniejszą właściwością jest odporność na warunki atmosferyczne. Oknom plastikowym niestraszne są deszcz czy śnieg. Plastik wszakże nie spróchnieje. Nie musimy się kłopotać o design naszych okien po zimie. Farba, która jest na oknach plastikowych nie odłupuje się w ten sposób co na oknach drewnianych, dlatego, że budowa pod nią zostaje zachowana. Istotnie, jeżeli zastosujemy farbę do tego nieprzeznaczoną trudno zapewnić, że okna po roku lub dwóch pozostaną w doskonałej formie. Jeżeli chodzi o solidność, nie sposób prócz ram nie uwzględnić też szyb, które są obecnie instalowane w oknach. Okna PCV posiadają nieraz 2 bądź 3 szyby ułożone bardzo blisko siebie. By uchować odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu w oknach drewnianych również decydowano się na ten zabieg, jednakże przerwy były dużo większe, a szyby w dużej mierze słabsze. W wielu przypadkach można było zauważyć na nich niepozorne pęknięcia, które po czasie skutkowały nieodzownością wymiany szyby.
Jeśli zastosujemy okna PCV zaoszczędzimy również o wiele na ogrzewaniu. Ten model jest w dużym stopniu szczelniejszy od okien drewnianych. Nie potrzebujemy używać dodatkowego uszczelnienia ram, żeby nie czuć hulającego po domu wiatru.
Wyłączną ułomnością tych okien jest cena jaką trzeba oddać na wymianę. Wymiana okna wiąże się z wymianą ramy, a wielokrotnie także z kuciem w ścianie.